niedziela, 29 kwietnia 2012

Koszykarki Huraganu w finale Mistrzostw Polski

Wołomiński OSiR dostarcza tej wiosny niemało sportowych emocji – dwa tygodnie temu dwudniowy turniej sportów walki, a w ostatni weekend emocjonujący półfinał Mistrzostw Polski z udziałem koszykarek UKS Huragan. Kibice nie mają prawa narzekać!

Dzięki zakończeniu rozgrywek ćwierćfinałowych na pierwszym miejscu w grupie wołomińskie koszykarki były gospodyniami rozgrywek. Na parkiecie OSiR-u oprócz nich stanęły drużyny SKS 12 Warszawa, MKS Polkowice i KS MON-POL Płock, a trybuny i balkon zapełniły się kibicami koszykówki, co ostatnio zdarza się nader rzadko.Pierwszy mecz nasze koszykarki rozegrały z drużyną SKS 12 – od początku objęły kilkupunktowe prowadzenie i powiększały je stopniowo, aż do zwycięstwa 87:62. Zdecydowanie wygrały dwie pierwsze kwarty, uzyskując nawet chwilową przewagę 29 punktów.W trzeciej kwarcie musiały trochę odetchnąć – przegrały ją 14:21, ale wciąż miały wysoką przewagę – 65:44, aby w końcówce odzyskać inicjatywę na parkiecie. Olbrzymi wkład w to zwycięstwo miały Monika Radomska (24 punkty, 9 zbiórek w obronie), Sylwia Bujniak (16 zdobytych punktów, 34 minuty na boisku) i Karolina Poboży (16 punktów, 16 zbiórek). Nie można było nie zauważyć olbrzymiej aktywności Martyny Banaszek, która podczas meczów ćwierćfinałowych nie była w najlepszej formie – tym razem nie zawiodła, zdobywając 14 punktów i zaliczając 7 zbiórek, 9 asyst i 5 przechwytów. Piątek trzynastego okazał się pechowy dla SKS 12…
Sobotnie starcie z liderem turnieju, drużyną Polkowic, podgrzało atmosferę na trybunach – ponad setka kibiców zagrzewała koszykarki do walki. Zaczęło się dobrze – kilkupunktowe prowadzenie dawało nadzieję na zwycięstwo. Jednak Polkowice w pierwszej kwarcie odskoczyły na 5, w drugiej na 10 punktów i choć wołominiankom udawało się kilka razy zbliżyć na 6-7 punktów, to mecz zakończył się przegraną 68:81. Jak lwice walczyły Karolina Poboży i Sylwia Bujniak, zdobywając po 17 punktów. Dawała z siebie wszystko Monika Radomska, dokładając 13 punktów, 8 zbiórek i 6 asyst… Rozgrywki pomiędzy zespołami bez naszego udziału wiele wyjaśniły w turniejowej tabelce, więc do ostatniego meczu podopieczne trenera Piotra Dąbrowskiego podeszły z dużo większym luzem – w połowie pierwszej kwarty było już 19:2, pięć minut później już 33:9. Zaczęło się widowisko… Jego główną aktorką była Sylwia Bujniak, która zdobyła 39 punktów, w tym 15 z rzutów za 3 punkty (5 celnych na 7 oddanych), zaliczyła 12 asyst i 7 przechwytów. Monika Radomska dołożyła 13 punktów i 7 zbiórek. Nie próżnowała Karolina Poboży, wnosząc 21 punktów przy 83% skuteczności z gry i 91% celnych rzutów osobistych. Ale trener Piotr Dąbrowski podkreśla: – Jak wiadomo są kłamstwa, wielkie kłamstwa i… statystyki. Oczywiście w każdym meczu pojawiają się jakieś liderki, ale sukces zawsze jest dziełem zespołu!Juniorki UKS Huragan Wołomin znalazły się wśród ośmiu najlepszych drużyn w Polsce – to wielka radość dla trenera, zawodników i kibiców. Pozostaje nam liczyć na medal oraz… sponsorów dla koszykarek, abyśmy za rok czy dwa mogli cieszyć się z sukcesów seniorek.